Vznik filmu
Po Pulp Fiction byl Tarantino na vrcholu. Měl za sebou dva vynikající snímky, několik scénářů, mnoho cen a vysoké tržby. Začal tak uvažovat o svém dalším projektu. Tím projektem byl Inglorious Bastards. Snímek o komandu židovských zabijáků, kteří ve službách americké armády kosí na francouzské půdě němce a snaží se dostat domů. Avšak přišly jiné projekty. Čtyři pokoje, Od soumraku do úsvitu, Jackie Brownová nebo role v dalších filmech...
Po premiéře Jackie Brownové měl Tarantino čas. Obnovil tak myšlenky na dva filmy, které ukrýval v hlavě od dob Pulpa. Šlo o Kill Bill a právě o Bastardy. Kill Bill nakonec dostal přednost, avšak natáčení bylo pozdrženo těhotenstvím Umy Thurman. Tarantino tak začal s psaním scénáře ke svému válečnému opusu. Po návratu Thurmanové se vrátil k Billovi. Už během premiér svého snímku o Nevěstě však začal na veřejnost vypouštět informace o svém chystaném válečném filmu. Zmiňuje se o něm např. ve Film o filmu Kill Bill, nebo v show Charlieho Rose z roku 2003. Ve svých prvních náznacích Tarantino na ničem nešetřil. Hovořil o velkolepém snímku, o hvězdném obsazení. Plánoval do hlavních rolí trio Stallone - Willis - Schwarzenegger. Hlavním bodem byl únik stárnoucích krvelačných vojáků z nacisty okupovaného území.
Ovšem na natáčení opět nedošlo. Quentin produkoval snímky jako o závod (např. Hostely), pro TV natáčel Kriminálku Las Vegas, s Rodriguezem spolupracoval na Sin City a vše vyvrcholilo oznámením naprosto jiného projektu - Grindhouse. V basterdy nakonec plno lidí přestalo uplně věřit, a právě proto zasáhla filmový svět jarní zpráva z festivalu v Cannes 2008, kde Tarantino oznámil, že scénář k Inglorious Bastards je hotový, že na konci léta začne natáčet a přesně za rok snímek přiveze do Cannes. Co řekl, to splnil.
Z původně plánované 12-ti dílné minisérie pro HBO sešlo a Tarantino se tak vrhnul do prací na plnokrevný snímek. Z počátku se hovořilo o možnosti film rozdělit opět do dvou částí, podobně, jako u Kill Bill, avšak i z tohoto plánu sešlo. Stejně tak sešlo z původního plánovaného hvězdného tria herců. Změnil se i koncept filmu. Bylo zvažováno mnoho herecký es (Adam Sandler, Tim Roth, Eddie Murphy, Michael Madsen, Leonardo DiCaprio...), avšak z různých důvodů nakonec ke spolupráci nedošlo. Hlavní hvězdou se tak stal Brad Pitt, kterého ve snímku doplňují především němečtí herci. V malých rolích se pak objevilo i několik dalších hvězd, jako Harvey Keitel, Samuel L. Jackson nebo sám Tarantino.
Natáčet se začlo 9. října 2008 v Bad Schandau nedaleko českých hranic s rozpočtem zhruba 70 milionů dolarů. Natáčelo se převážně v Německu, některé scény i ve Francii v Paříži. Kvůli autentičnosti vsadil Tarantino na místní herce, místní jazyk, a to se vyplatilo. Ve snímku se tak obejví mimo angličtiny i němčina, francouština či italština. Začátkem roku 2009 byl film dotočena začalo se pracovat na post-produkci. Snímek byl sestříhán do podoby, která měla přibližně 190 minut, ale to to se ani za mák nelíbilo producentům. Do konečné, dvou a půl hodinové podoby ho Sally Menke s Tarantinem sestříhali prý teprve dva dny před první veřejnou projekcí. I tak si vedení přálo snímek zkrátit od dalších 40 minut. Na to již ale Tarantino nepřistoupil.
20. května 2009 se snímek, již s upraveným názvem, Inglourious Basterds - Hanebný pancharti představil světu na filmovém festivalu v Cannes. Byl nominován na Zlatou palmu a ukázalo se, že první housle ve filmu nehraje Brad Pitt (i když předvádí výborný výkon), ale bezkonkurenčí Christoph Waltz. Po jarních a letních festivalových projekcích se do kin Pancharti dostali 19. srpna 2009. V Čechách se pak představili 27. srpna téhož roku. Ze snímku se stal nejúspěšnější film Quentina Tarantina, a to jak po finanční, tak po stránce ocenění. Ale o tom jiných článcích...